Forum fanów Harry'ego Pottera

Harry Potter

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2009-02-24 18:02:58

Moony Alex

Administratorka Lunatyczna

Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 22
Wiek: 15 lat
Dom w Hogwarcie: Ravenclaw
WWW

No to coś o mnie...

Dobrze więc, żeby tak przybliżyć moją skromną osobę, założę ten temat i postaram się w nim dość sensownie wypowiedzieć .

Na imię mi Ola, paskudne trzyliterowe zdrobnienie od tak dumnie brzmiącej "Aleksandry". Ale nie wyobrażam sobie reagować na pełne imię, ani kazać się tak nazywać, natomiast "Olka" brzmi mi za twardo.
Mam 15 lat, w tym roku 16, co mnie niesamowicie gryzie, bo niedawno tak duże liczby w kategorii 'wiek' były dla mnie zupełną abstrakcją. Mieszkam w Ostrowcu Świętokrzyskim, mieście, które kocham, mimo że jest nudne jak flaki z olejem oraz za bardzo oddalone od wszelkich dużych miejscowości.
Interesuję się... nie wiem, czym się interesuję. Mogłabym powiedzieć, że wszystkim po trochu, ale to by było kłamstwo - jestem zbyt leniwa na tak wiele zainteresować. Warto jednak wspomnieć, że uwielbiam czytać książki, słuchać muzyki i czasem rysować.
Mówią, że mam talent do rysowania, ale ja w to nie wierzę do końca, ponieważ rysunki osób, które moim zdaniem są utalentowane są wiele lepsze od moich. Do tak wysokich pochwał wiele mi brakuje.
Moją swego rodzaju pasją jest język polski. Przedmiot szkolny chyba nieco mniej, ale ze względu na nauczycielkę. Kocham słowa - ich brzmienie, pochodzenie i pisownię. Uwielbiam pisać - chociaż według niektórych robię to najmniej stylistycznie na świecie (wiem, że nie jestem w tej sztuce doskonała, ale śmiem zadowalać się moim sposobem wyrażania siebie, nawet jeśli zawiera takie czy inne usterki). W przyszłości chcę się zajmować językiem polskim na poważnie, a na razie dobrze wystartować z tego przedmiotu w liceum.
Jeśli chodzi o muzykę, nie jestem dobra w klasyfikowaniu jej do gatunków. Ogólnie mogę powiedzieć, że słucham rocka, wizard rocka (pozwolę sobie wyodrębnić), poezji śpiewanej, czasem muzyki filmowej i klasycznej. Ostatnimi czasy do grona moich ulubionych wykonawców należą tacy artyści, jak The Remus Lupins, Ministry of Magic, happysad, T.Love, Jacek Kaczmarski, Michał Bajor i Marek Grechuta. Przepadam również za soundtrackami z Harry'ego Pottera.
Książki czytam różne, nie potrafię wskazać ulubionego gatunku - w końcu nie spodoba mi się każda powieść młodzieżowa albo wszelka fantastyka. Sprawą pewną jest to, że uwielbiam Harry'ego Pottera (co jest już jednak nawet obsesją), czytam też książki m.in. Funke, Sapkowskiego, Pilipiuka, Wellsa, Nowak, Musierowicz, Wilson, Majgier oraz wielu innych autorów.
Jaka jestem?
Dochodzę do wniosku, że sama nie potrafię siebie dobrze rozgryźć. Na pewno humorzasta - o, tak! Moje nastroje potrafią się zmieniać z ogromną częstotliwością, co jest ponoć typowe dla nastolatków. Otoczenie potwierdza to, że żyję w swoim świecie i chodzę z głową w chmurach, podobno już od najmłodszych lat. Tak, wyobraźnia to jedna z moich ulubionych cech (?) własnych. Raczej na ogół jestem osobą pogodną i uśmiechniętą - jak nie na twarzy, to w duszy. Nie przepadam za towarzystwem innych osób, kocham samotność. Oczywiście, lubię czasem posiedzieć z koleżankami, ale później muszę się wyciszyć i porządnie od nich odpoczywać. Zazwyczaj więc zamykam się w pokoju z książką lub komputerem.
W kontaktach przez Internet jestem zdecydowane milsza niż w rzeczywistości, przynajmniej tak siebie odbieram. Nie uważam się za mistrzynię sarkazmu czy posiadaczkę bardzo ostrego języka, jednak egoizm wychodzi czasem ze mnie w postaci słów mówionych. W sumie, to chyba powinno być odwrotnie - w sieci jak to już tam będzie, to niech będzie, a w życiu realnym - być lepszym. Cóż poradzić.
Mam nadzieję, że nie zraziłam Was do siebie.
Co więcej o mnie, to już trzeba ewentualnie zaobserwować z tego, co piszę .
Pozdrawiam .

Offline

 

#2 2009-02-24 22:28:07

Pierwszoroczniak

4947979
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 62
Dom w Hogwarcie: Slytherin

Re: No to coś o mnie...

Niee... Ja nie jestem zrażona
Ale zastanawiam się skąd twój nick? Moony Alex... - Alex to może od Aleksandry, a Moony?


Gdzieś tam gdzie kończy się twój świat, a zaczyna mój.
Pełen grozy i tajemnic...

Offline

 

#3 2009-02-25 15:28:47

Spero

Uczeń Hogwartu

8420074
Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 38
Wiek: 15
Dom w Hogwarcie: Slytherin
WWW

Re: No to coś o mnie...

Moon to księżyc, księżyc kojarzy się z Lupinem, a Moony Aleks jest przecież jego fanką!
Oj Ań, Ań xD
Bardzo podba mi się twój opis, zaraz dodam sój, ale pozwolicie, że będzie bardzeij... hm... artystyczny? Bo taki mi się napisał xD


- Najukochańszy Draco, czy moglibyśmy porozmawiać? – zapytała przesłodzonym głosem Pansy. Blondyn uśmiechnął się nieznacznie.
- Oczywiście – powiedział i pociągnął ją za rękę, na wskutek czego, znów siedziała mu na kolanach. – Ale wystarczy jak będziesz się do mnie zwracała po prostu ‘Draco’ lub ‘kochanie’.

~ z mojej własnej twórczości :)

Offline

 

#4 2009-02-26 10:50:05

Pierwszoroczniak

4947979
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 62
Dom w Hogwarcie: Slytherin

Re: No to coś o mnie...

W ogóle nie wpadłam na tłumaczenie tego nicku xD
Cała ja ;p


Gdzieś tam gdzie kończy się twój świat, a zaczyna mój.
Pełen grozy i tajemnic...

Offline

 

#5 2009-02-26 15:39:13

Spero

Uczeń Hogwartu

8420074
Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 38
Wiek: 15
Dom w Hogwarcie: Slytherin
WWW

Re: No to coś o mnie...

Ach Ań, Ań
Tzn. Wiesz, to jest tak według mnie, ale nie wiem, czy mam rację...
Hm... CZy tylko my udzielamy się na tym forum?!


- Najukochańszy Draco, czy moglibyśmy porozmawiać? – zapytała przesłodzonym głosem Pansy. Blondyn uśmiechnął się nieznacznie.
- Oczywiście – powiedział i pociągnął ją za rękę, na wskutek czego, znów siedziała mu na kolanach. – Ale wystarczy jak będziesz się do mnie zwracała po prostu ‘Draco’ lub ‘kochanie’.

~ z mojej własnej twórczości :)

Offline

 

#6 2009-02-26 16:57:48

Moony Alex

Administratorka Lunatyczna

Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 22
Wiek: 15 lat
Dom w Hogwarcie: Ravenclaw
WWW

Re: No to coś o mnie...

Rzeczywiście "Alex" to taka zangielszczona forma mojego imienia...
I "Moony" też oczywiście pochodzi od Remusa. "Lunatyk" to po angielsku właśnie "Moony", natomiast w słowniczku na końcu książki HPiWA, tłumacz pisze "Lunatyk (...) po angielsku Moony, czytaj: muny(ale głupio brzmi w mowie polskiej xD)słowo to znaczy >>księżycowy<<, ale i >>bujający w obłokach<<, >>marzyciel<<, >>lunatyk<<(...)".
Na pierwszym forum potterowskim, na którym się udzielałam, byłam "Lunatyczną Alexandrą", ale troszeczkę długo mi to brzmiało, więc zasięgnęłam języka naszych kochanych Anglików i stałam się "Moony Alex". Teraz często nick ten głupio mi brzmi, nie wiem czemu, ale cóż poradzić... Właściwie wszędzie jestem pod nim znana lub też i nie, więc niech już będzie .

Offline

 

#7 2009-02-26 19:48:33

Pierwszoroczniak

4947979
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 62
Dom w Hogwarcie: Slytherin

Re: No to coś o mnie...

Aa rozumiem już
Podoba mi się Oryginalnie i ładnie! Brzmi dziwnie co prawda, ale to wcale nie zniechęca


Gdzieś tam gdzie kończy się twój świat, a zaczyna mój.
Pełen grozy i tajemnic...

Offline

 

#8 2009-02-27 18:02:02

Spero

Uczeń Hogwartu

8420074
Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 38
Wiek: 15
Dom w Hogwarcie: Slytherin
WWW

Re: No to coś o mnie...

Zgadzam sie z Ań!
Bardzo ładne i nie zwyczajne!
A tłumaczenia byłam blisko...


- Najukochańszy Draco, czy moglibyśmy porozmawiać? – zapytała przesłodzonym głosem Pansy. Blondyn uśmiechnął się nieznacznie.
- Oczywiście – powiedział i pociągnął ją za rękę, na wskutek czego, znów siedziała mu na kolanach. – Ale wystarczy jak będziesz się do mnie zwracała po prostu ‘Draco’ lub ‘kochanie’.

~ z mojej własnej twórczości :)

Offline

 

#9 2009-02-27 20:13:58

Pierwszoroczniak

4947979
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 62
Dom w Hogwarcie: Slytherin

Re: No to coś o mnie...

Bardzo blisko, Spero ;*
I tak mnie prawie dobrze naprowadziłaś xD


Gdzieś tam gdzie kończy się twój świat, a zaczyna mój.
Pełen grozy i tajemnic...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bezdechowcy.pun.pl www.makietyibitewniaki.pun.pl www.tbob.pun.pl www.rapidracing.pun.pl www.arka77.pun.pl